Світло Галицьких акордів
Featured

Світло Галицьких акордів

«… Зовуся Левом. Ось я перед вами!»
(Ліліана Косановська)
6 травня 2023 року Львів святкуватиме 767 років. Пригорнімо його до своїх сердець.
В читальній залі Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека відкрито книжково-журнальну виставку «Світло Галицьких акордів».
Перша згадка про Львів знаходиться в Галицько-Волинському літописі. Описується подія, що сталась у 1256 р.: пожежа у столиці Данила Романовича – Холмі. Відблиск цієї пожежі було видно навіть у Львові. 1256 рік є офіційним у датуванні міста, однак ніяким чином не суперечить його давнішій генезі. Що більше: побачити відблиск пожежі за 150 км можливо було за умови, що в місті був замок, на якому недремно чатувала сторожа. Про це та багато іншого про Львів можна прочитати в статті українського вченого, архітектора, реставратора Романа Могитича «Епоха Руського королівства у розплануванні та забудові Львівського середмістя». Ця стаття міститься в № 1 за 2020 рік журналу «Наша спадщина», який експонується на виставці.
Львів виринав і виринає із глибини віків. Про це дуже гарно пише поетеса Ліліана Косановська. Вона вважає, що Львів «виліплював з душі себе самого». Його славне ім’я “У письменах блукає не віднині // І не тьмяніє з часом. Не згоря // В чужих вогнях». Львів – це «Обітниця», «Святиня». Львів мав різні словесні розмаїття: Львовоград, Лємберг, Леополіс, Львув. «Під ними жив – не раз і кривду чув». «Та Львовом був. І Львовом …воскреснув».
Ласкаво просимо відвідати виставку!
Використано ілюстрації М. Горди з книжки Ліліани Косановської “Кам’яне поміжлуння” (- Львів, 2010).
Текст підготувала Наталя Звольська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Пов'язані статті

Квітень

Березень

Лютий

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти