Роки війни – століття пам’яті

Роки війни – століття пам’яті

8 травня, у День пам’яті та примирення загадуємо трагічні сторінки історії Другої Світової війни.
Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт (61 держава світу), у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 75 мільйонів людей (військових та цивільних). З них приблизно від 8 до 10 мільйонів – українців. Це майже чверть усього тогочасного населення України.
Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часами вбивати інших українців. Поруч із тим, слід наголосити на вклад саме українців у розгром нацизму.
З метою об’єктивного висвітлення незаперечного внеску українського народу у перемогу над нацизмом, а також вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» пропонує книжкову виставку «Роки війни – століття пам’яті» (до Дня пам’яті та примирення), яка експонується в читальній залі книгозбірні (2 поверх). Представлені документи висвітлюють причини виникнення Другої світової війни, розкривають роль та внесок України у перемогу, відтворюють широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції Німеччини та Японії.
Пам'ятаймо тих, хто боровся за Україну тоді! Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!
Текст підготувала Наталя Звольська, завідувач відділу науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ

Пов'язані статті

Квітень

Березень

Лютий

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти