Цілую ніжно материнські руки

Цілую ніжно материнські руки

«Пробач, пробач нам, мамо, за всі розлуки,
За довгий, довгий смуток і тихий плач.
Цілую ніжно материнські руки,
Пробач, матусенько, пробач»
Це приспів з пісні «Пробач нам, мамо», слова якої написав Вадим Крищенко, а музику – Олександр Зуєв.
Саме з цієї пісні взято назву книжково-журнальної виставки «Цілую ніжно материнські руки», яка присвячена Дню матері й експонується в Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека.
День Матері у 2023 році припадає на 14 травня. В той час така краса, як у вірші Олени Пчілки «Весняні квіти»: «... І кульбаба рясна, // Й фіалочка ясна - // Всі квіти весняні, // Веселі, кохані, // З-під листя виходять, // Голівки підводять…».
Багато людей в травні місяці особливу пошану віддають Матері Божій. Додає сили пісня «О, Царице», приспів якої звучить: «О, Царице, о, Царице, // Мати моя, // Будь завжди зі мною, // Будь біля мене!..».
Важко усвідомлювати, що в страшному смутку і небезпеці зараз знаходиться мати Україна, багато синів і доньок якої стали до бою з ворогом на її захист, віддають за неї своє дорогоцінне життя.
В серці рідної матері озивається навіть біль пальчика її дитини в мирний час (Олекса Ющенко «Серце матері»), а що вже говорити про тривоги матері за дитину під час війни, особливо, коли дитина «на передовій», на території воєнних зіткнень.
Дорогі матері, висловлюємо Вам свою повагу та шану. Бажаємо внутрішньої сили, наснаги, довгоочікуваної Перемоги.
Текст підготувала Наталя Звольська, завідувач відділу науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ

Пов'язані статті

Квітень

Березень

Лютий

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти