Поклонися, земле, пам’яті Тараса

Поклонися, земле, пам’яті Тараса

В Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека (відділ зберігання літератури та обслуговування читачів (сектор Аб.)) відкрито книжкову виставку «Поклонися, земле, пам’яті Тараса», присвячену 210-річчю від дня народження великого українського поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка (09.03.1814 – 1861).
І знову – березень… І знову линуть до нас думки геніального українського поета… Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Григоровича Шевченка, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.
Тарас Шевченко залишив нам неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до України, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію й віру. Т.Г. Шевченко – завжди сучасний, актуальний. Щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Збагнути цей феномен – складне завдання.
Т.Г. Шевченко – багатогранна особистість. Він писав поезії, поеми, прозові й драматичні твори. А починав творчість із балад.
Велич Тараса Шевченка полягає в тому, що він зумів повернути нам національну гідність і необхідність боротися за відновлення незалежної української держави. Його безмежна любов до українців і України проявлялася в тому, що він навчав і переконував нас про можливість щасливого життя тільки в своїй незалежній державі, адже «в своїй хаті – своя й правда, і сила, і воля».
Текст підготувала Неоніла Цепко, бібліотекар 1 категорії

Пов'язані статті

Квітень

Березень

Лютий

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти