6 березня в приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки (м. Львів, вул. Зелена, 24) відбулися Шевченківські читання «Вічний як народ», присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. У заході взяли участь методисти з бібліотечної роботи райвідділів освіти Львівської області, викладачі та студенти педагогічного коледжу національного університету імені Івана Франка, техніко-економічного коледжу національного університету «Львівська політехніка», бібліотечні працівники міста Львова.
Своєрідним лейтмотивом зібрання стали слова із книги академіка Івана Дзюби «Тарас Шевченко», які процитувала директор бібліотеки Ярослава Сокольська, відкриваючи захід:
« Шевченко як явище велике й вічно живе – невичерпний, нескінченний і незупинний. Волею історії його ототожнено з Україною, і разом з її буттям триває Шевченкове, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, озиваючись до нових болів і дум, стаючи до нових скрижалей долі. Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе, свій час і Україну в нім. І наша доба, як і кожна попередня, прагне наблизитись до розуміння Шевченка. Та, щоб краще збагнути його як нашого сучасника, треба повніше збагнути його як сучасника людей, проблем, суспільства ХІХ ст. Шевченко сам приходить у наш час. Проте й ми повинні йти в його час. Тільки так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння».
Щирими, зворушливими словами привітала присутніх начальник управління середньої, дошкільної, позашкільної освіти та соціального захисту департаменту освіти і науки Книшик Світлана Іванівна. Зокрема, наголосила, що геніальні твори великого Кобзаря співзвучні дню сьогоднішньому, закликала вшанувати пам’ять героїв України - Небесної сотні хвилиною мовчання.
{gallery}diyalnist/kult_zakhody/shevch_chytannia{/gallery}
З захопленням та зацікавленням слухали присутні доповідачів. Про роль Тараса Шевченка у формуванні української літературної мови розповіла Мартиняк Оксана Андріївна, викладач кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Викладач техніко-економічного коледжу НУ «Львівська політехніка» Василь Іванович Звольський розкрив сутність історичної тематики у творчості Тараса Шевченка, як результат його світосприйняття і злиття особистості поета з долею рідного народу («Минуле українського народу та його значення у поетичній творчості Тараса Шевченка»). Студенти педагогічного коледжу Львівського національного університету ім. Івана Франка представили усний журнал «Педагогічні погляди Тараса Шевченка», підготовлений під керівництвом викладача коледжу Михайлишин Романи Романівни.
Піднесено і врочисто звучали твори Тараса Шевченка у виконанні учнів та студентів: Свища Олександра (уривок поеми «Іван Підкова»), Степаненко Ярини (уривок поеми «Кавказ»), Качмара Романа (уривок поеми «Гайдамаки»). Бурхливими оплесками нагородили учасники заходу студентку педагогічного коледжу Наталію Шматко за складений нею вірш «Посвята Тарасові Шевченкові».
Золотими літерами в історію України увійшло ім’я Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Тож усі присутні в цей день мали можливість ще глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, філософські думки, осягнути значимість Великого Кобзаря для сьогодення:
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля,
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля.
У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Тебе своїм сучасником звемо.
(В.Симоненко)