Featured

Марко Сімкін про австрійців, які щиро любили Україну

08 лютого 2024 року до Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека (клуб «Вивчаємо видатні постаті України»; вул. Зелена, 24) завітав журналіст-міжнародник, історик, мистецтвознавець, громадський діяч, член Експертної ради при ДОН ЛОДА Марко Сімкін. Він прочитав лекцію на тему «Українцями не народжуються – ними стають!».
Марко Сімкін згадав видатних особистостей, представників різних національностей, які в минулі часи прихильно ставилися до українців, їхньої культури, мови, звичаїв, української ідеї. Особливо прозвучали імена військового діяча, дипломата Вільгельма Габсбурга (Василя Вишиваного) та письменника Леопольда фон Захер-Мазоха.
Разом зі своїми бойовими побратимами-українцями Вільгельм Габсбург (Василь Вишиваний) героїчно брав участь у боях за звільнення Галичини від російської окупації під час Першої світової війни. Завдяки зусиллям Вільгельма Габсбурга в якості дипломата, Австро-Угорщина стала однією з перших держав у світі, яка визнала Незалежність УНР. Вільгельм Габсбург залишив свої спогади та поетичну творчість, що мають велику духовну цінність для українців.
Леопольд фон Захер-Мазох змалював у своїх творах образи галицьких жінок (нарис «Жіночі образки з Галичини»), шляхетного русина (новела «Дон Жуан з Коломиї»), волелюбного гуцула-опришка (новела «Опришок»), української дрібної шляхти й селян («Свята обжинок») та ін. Саме йому належать слова: «До того часу, поки Господь дарує мені життя і здоров'я, матиму мужність боротися за нашу країну й український народ».
Учасники заходу вшанували пам'ять сучасних представників різних національностей, які віддали своє життя за Україну.
Модерувала захід Наталя Звольська, куратор клубу «Вивчаємо видатні постаті України», завідувач відділу науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ.
Клуб входить до проєкту «Інноваційна бібліотека» (керівник – Оксана Кумецька, виконуюча обов'язки директора КЗ ЛОР ЛОНПБ).
«Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» висловлює подяку п. Марку Сімкіну за змістовну лекцію, цікаві ідеї та співпрацю.
Текст підготувала Наталя Звольська

Пов'язані статті

Ірина Калинець

Самійленко

Шевченківські читання

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти