Гостя ЛОНПБ - Оксана Герій. Черепин. Унікальний іконостас церкви Стрітення Господнього

15 лютого 2023 року до Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека (клуб «Вивчаємо видатні постаті України»; вул. Зелена, 24) завітала кандидатка мистецтвознавства, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України Оксана Герій, яка презентувала дуже цікавий матеріал про унікальний іконостас церкви Стрітення Господнього села Черепин, що на Львівщині.
Учасниками заходу були екскурсоводи, мешканці Львова, бібліотекарі.
Оксана Герій «відчинила» віконечко в історію і довела, що іконостас церкви Стрітення Господнього (18 ст.) дійсно унікальний.
Гостя зробила посилання на звіт за результатами досліджююбення іконостаса з Черепина, який називається «Незламність традиції» (- Львів, 2023), а також на відео, яке називається «Семінар. Іконостас в Черепині».
Модерувала захід Наталя Звольська, куратор клубу «Вивчаємо видатні постаті України», завідувач відділу науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ.
В книгозбірні Оксана Герій ознайомилася з цікавими фотографіями із музею-архіву фотохудожника Володимира Ольхом'яка. Це знімки церкви Стрітення Господнього з села Черепин, які зробив Володимир Ольхом'як у 60-і рр. ХХ ст. Відсканував фотонегативи працівник ЛОНПБ Роман Скиба.
Клуб «Вивчаємо видатні постаті України» входить до проєкту «Інноваційна бібліотека» (освіта для дорослих) (керівник – Оксана Кумецька, виконуюча обов'язки директора КЗ ЛОР ЛОНПБ).
«Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» висловлює подяку Оксані Герій за професійну лекцію, теплу співпрацю, а колективу авторів, з якими співпрацює п. Оксана, - за книжковий дарунок (Іконостас. Незламність традиції: дослідження унікального іконостаса з Черепина / авт. Ігор Бокало, Оксана Герій, Василь Карпів, Мар'яна Пелех, Ірина Скочиляс. – Харків: Раритети України, 2023. – 32 с.; 37 іл.).
Текст підготувала Наталя Звольська

Пов'язані статті

Ірина Калинець

Самійленко

Шевченківські читання

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти