Featured

Творча зустріч з Олегом Рибчинським в ЛОНПБ

11 червня 2024 року в Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека (клуб «Вивчаємо видатні постаті України»; вул. Зелена, 24) відбулася творча зустріч з медиком і письменником Олегом Рибчинським (1949 р.н.).
На зустріч прийшли представники творчої інтелігенції. Зокрема: Дзвенислава Чабан-Леус (медик, поетеса, ініціатор зустрічі); Валентина Лотоцька (поетеса); Оксана Романишин (викладач німецької мови, яка досліджує галицьких німців); Євген Козак (продюсер, режисер), Михайло Кондрин (голова «Братства пам’яті героїв»), Микола Сінтюк (критик творів Олега Рибчинського) та ін.
Гостей та учасників клубу «Вивчаємо видатні постаті України» привітала керівник книгозбірні Оксана Кумецька. Вона підкреслила, що Олег Рибчинський розповість про всі свої книги, але особливо закцентує увагу на книжці «Чорні морелі».
Модерувала захід завідувач відділу науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ, ініціатор, організатор клубу «Вивчаємо видатні постаті України» Наталя Звольська.
Олег Рибчинський, розпочинаючи виступ, сказав, що любить всі свої книги,бо книги як діти. Він наголосив: «Я люблю всіх своїх дітей і всі свої книги».
Свою першу книжку «Чорні морелі» Олег Рибчинський написав, маючи благословення від духівника Браїлівського монастиря схиархімандрита Кирила (Андрія Андрійовича Соколова (1924-2016)). Книга «Чорні морелі» розпочинається словами: «Духовний учителю, старче, цілителю і провидцю, отче Кириле! Я схиляю голову перед Твоєю мудрістю і прозорливістю та дякую за Твоє благословення на написання цього роману».
Книга «Чорні Морелі» - про священника Йосифа Кладочного. Олег Рибчинський розповів, чому задумав писати цю книгу. Одного разу, гуляючи в парку імені Івана Франка, біля чавунної вази із зображенням «Алегорій життя», Йосиф Кладочний «висповідався» перед Олегом Рибчинським про своє особисте, наболіле. Саме тоді Олег Рибчинський виявив бажання написати книгу про Йосифа Кладочного.
Критик творів Олега Рибчинського Микола Сінтюк розповів про своє враження від книги Олега Рибчинського «Чорні морелі». Він звернув увагу на те, як у даному романі Олег Рибчинський майстерно змалював Митрополита Андрея Шептицького: «Митрополит виглядав дуже втомленим, хоча надворі щойно розпочинався робочий день. Біла голова нагадувала світлі червневі хмаринки, які, гнані вітром, прилягли спочити на голову Митрополита; чорна охайна сутана з білосніжним коміром лише підкреслювала блакитні очі, гострі, але надзвичайно добрі і з полиском юнацького оптимізму; під очима тіні недоспаних ночей, які зараз нагадували дві налиті соком сливи; сива борода була наче клаптик відірваної хмаринки, яка ось-ось розтане».
Книгу «Карма священника» (про науковця, письменника, теолога, філософа, блискучого проповідника, соратника Митрополита Шептицького, настоятеля Переображенського Храму у Львові Гавриїла Костельника) Олегові Рибчинському запропонував написати Микола Сінтюк.
Представники творчої інтелігенції, які прийшли на захід, сказали багато гарних, теплих слів про Олега Рибчинського та його твори.
Серед учасників заходу була також землячка автора Любов Левус, яка приїхала до Львова з Торонто. Вона підкреслила, що книги Олега Рибчинського легко читаються, але важкі за змістом.
Книгозбірня отримала від Олега Рибчинського книжковий дарунок: романи «Чорні морелі» та «Карма священника».
«Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» висловлює подяку Олегові Рибчинському» за чудову, пізнавальну зустріч, а також за книжковий дарунок; представникам творчої інтелігенції, зокрема Дзвениславі Чабан-Леус – за співпрацю.
Текст підготувала Наталя Звольська

Пов'язані статті

Ірина Калинець

Самійленко

Шевченківські читання

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти