Featured

Творча зустріч з Зиновієм Суходубом в ЛОНПБ

4 грудня 2024 року в "Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці" (клуб "Вивчаємо видатні постаті України"; вул. Зелена, 24) відбулася творча зустріч з Заслуженим журналістом України, письменником (літературознавцем, новелістом, кіносценаристом), членом НСЖУ та НСПУ, фотохудожником, автором документально-поетичних відеофільмів, літературно-музичних композицій за власними літературними творами та українською класикою - Зиновієм Суходубом.
В першу чергу п. Зиновій презентував книгу "Ліна Костенко: Любов'ю-Пам'яттю Причастя".
Цю зустріч яскраво описав у своєму дописі в фейсбуку Степан Лепех, творча дорога якого зійшлася з творчою дорогою Зиновія Суходуба ще 50 літ тому. Степан Лепех назвав свій допис "Нащадок славного козацького роду Зиновій Суходуб духовно та фізично здійснив обряд посвячення в козаки усіх присутніх".
Зустріч з Зиновієм Суходубом була фантастичною.
Присутні мали унікальну можливість почути голос Ліни Костенко завдяки запису Зиновієм Суходубом імпровізованого інтерв'ю-діалогу з поетесою у 2004 році в авто, що мчало від письменницького будинку на вул. Гончара, 52 в Києві до Києво-Могилянки, везло Ліну Костенко, Зиновія Суходуба, Ларису Кадирову і Таїсію Шаповаленко на прес-конференцію "Нашої України". Інтерв'ю п. Зиновій назвав "Символ мужності і наснаги". Неможливо забути момент з розповіді Ліни Костенко про постійний сум в очах Василя Симоненка, який був і веселий, і ніби комунікабельний; про те, як вона, яка ніколи не йшла на знайомство перша, взагалі уникала всіх знайомств, раптом підійшла до Симоненка і поклала перед ним апельсин, з усіх людей вирізнила саме його.
Учасники заходу мали прекрасну можливість переглянути документально- поетичний відеофільм про Козаччину "Поле нашої пам'яті", ініціатором створення якого колись став Зиновій Суходуб. Неймовірні зйомки були здійснені з важкого військового вертольота "Мі-8". Недаремно цей відеофільм високо поцілував знаменитий режисер Олег Бійма.
В присутніх на зустрічі, мабуть, було дуже велике бажання побачити у відеофільмі дерев'яну Михайлівську церкву (1650 р.) з села Острів, яку в 1914 році перенесено у Пляшеву на територію музею "Поле Берестецької битви". Адже в цій церкві за переказами молився гетьман Хміль. Вона також пов'язана з родиною нашого гостя Зиновія Суходуба: там хрестили його бабуню Марфу Камінську, в ній вона брала шлюб з дідуньом Іваном Суходубом.
Не могла не вразити багаторічна участь Зиновія Суходуба в експедиціях археолога Ігоря Свєшнікова на місцях козацьких бойовищ під Берестечком.
Зиновій Суходуб приніс речі, які колись слугували нашим предкам: рубило, нуклеус. Особливо сподобалася підкова з козацького чобота 1651 року, знайдена п. Зиновієм на полі Берестецької битви.
Приємно вразило й те, що Зиновій Суходуб відкрив для себе і не тільки Валер'яна Поліщука, а також родинну пов'язаність з ним. Мати Валер'яна Поліщука Софія Ковалевська і бабуня Зиновія Суходуба Марфа Камінська - двоюрідні сестри.
Зиновій Суходуб дуже бережно ставився до тих книжок, які демонстрував. Для нього книги Валер'яна Поліщука "Вибране", "Коли жити - гордо жити!", "Мудрий слон", а Ліни Костенко "Триста поезій" та ін. - безцінні.
Дуже гарно, що Зиновій Суходуб, дізнавшись від директора книгозбірні Оксани Кумецької про святкування в 2025 році 100-річчя нашої книгозбірні, радо запропонував творчу співпрацю.
Приємно було почути на адресу п. Зиновія теплі слова від його колег Валентини Лотоцької, Володимира Кузика та ін.
"Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека" висловлює подяку Зиновію Суходубу за фантастичну творчу зустріч, подаровану книгу; українській інтелігенції, присутній на заході, - за теплу підтримку.
Текст підготувала Наталія Звольська, завідувач відділу науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ, ініціатор, організатор клубу "Вивчаємо видатні постаті України"

Пов'язані статті

Ірина Калинець

Самійленко

Шевченківські читання

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти