Featured

Творча зустріч з Володимиром Гануличем в ЛОНПБ

12 грудня 2024 року в Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека (клуб "Вивчаємо видатні постаті України"; вул. Зелена, 24) відбулася творча зустріч з письменником, науковцем, кандидатом фізико-математичних наук, доцентом, автором наукових праць з термопружності та механіки суцільного середовища, який поєднав точні науки з творчістю - Володимиром Гануличем (1941 р.н.).
Учасників заходу привітала керівник книгозбірні Оксана Кумецька. Вона звернула увагу присутніх на книгу Володимира Ганулича «Земля і Слово», особливо на назву, адже Земля і Слово невіддільні в житті українців. Це споконвічна даність, національно-філософська пара, без якої неможлива краса життя.
Завідувач відділу науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ, ініціатор, організатор, модератор клубу «Вивчаємо видатні постаті України» Наталія Звольська представила Володимира Ганулича. Зазначила, що Володимир Ганулич – один з тих, хто увійшли в Золотий фонд нації. Про це можна дізнатися з книги «Золотий фонд нації. Все буде Україна» (упорядник В.В. Болгов. – К.: Українська конференція журналістів, 2022. – 216 с.). Золотий фонд нації – це світочі епохи, які плекають споконвічні цінності й борються за національну ідею. Серед них – Володимир Ганулич.
Володимир Ганулич розповів про кожну з своїх книг, які приніс продемонструвати і деякі з них подарувати книгозбірні. Це – «Хуторянка», «Земля і Слово», «Полотно», «Білий Камінчик Щастя», «Я – м'яч футбольний».
Письменник презентував також книгу «Утіха, 21». Це книга спогадів, видана у Львові в 2008 році. Автор ідеї, упорядник і редактор Богдан Чепурко. Притягаючий малюнок на обкладинці - Степана Івасейка. В книзі Богдан Чепурко помістив і такі твори Володимира Ганулича як «Сім літ Утіхи» та «Хуторянка».
Володимир Ганулич розповів про свій твір «Сім літ Утіхи». Утіха – це вулиця, прилегла до Кривчицької дороги у Львові. З цією вулицею пов’язані сім гарних років життя письменника (1965-1972). В будинку № 21 вулиці Утіхи народжувалися його діти, існував принцип захисту свого минулого, адже ця територія нагадувала село. Цей світ геніально описав добрий друг Володимира Ганулича Роман Дідула в романі «Крутий час». А для Володимира Ганулича стала рідною і вулиця Утіхи, і Кривчицька дорога, і хвіртка Камінських. Через десятки років він назвав хвіртку Камінських годинником з музикою.
Під час заходу було відчутно, що для Володимира Ганулича найціннішою книгою з усіх його книг, мабуть, є роман-казка «Білий Камінчик Щастя». Саме з цією книгою письменник захотів зробити світлину. Звичайний, скромний білий камінчик для Володимира Ганулича – символ щастя; коштовний камінь, що зазнав втручань, - символ бід. Доти щасливий білий камінчик, доки не зазнав обробок.
Книга «Білий Камінчик Щастя» має гарні ілюстрації, автор яких – художниця Ольга Мединська.
Щодо твору «Я – м’яч футбольний», то його назва теж має символіку. Адже, на думку автора, всі люди в дитинстві нагадують футбольні м’ячі.
Володимир Ганулич висловив також цікаві думки у повісті-версії «Земля і Слово». Наприклад, письменник поставив під сумнів те, що вірш Тараса Григоровича Шевченка «Мені тринадцятий минало», який має назву «N.N.» (1847; Орська фортеця), не присвячений Оксані Коваленко, як це прийнято вважати, а волинському пастушкові, якого зустрів Шевченко під час свого перебування у складі Археографічної комісії восени 1946 року в Луцьку та Ковелі. Волинський пастушок нагадав Шевченку його дитинство.
В уста Тараса Шевченка Володимир Ганулич у творі «Земля і Слово» вклав такі слова: « - Ні, таки не згадаю імені того пастушка… То ж нехай вже буде N.N. – Nomen nescio: ймення не знаю… Так буде навіть ліпше… І йому – і собі… присвята… І усім вівчарикам вольним і невольним… Бо хіба ж ми одні з ним такі на нашій славній Україні – пастирі стад непорочні?..».
Володимир Ганулич підкреслив, що рідний брат Лесі Українки Микола Косач мав серйозні наміри щодо доньки його прадіда Герасима Стебловця - Євдокії.
Володимир Ганулич – всебічний. Він займається також й флористикою. Біля свого будинку письменник створив роботи у вигляді слона, анаконди та дуже симпатичного ослика.
Під час заходу Володимир Ганулич радо відповідав на поставлені питання.
Приємно було почути теплі слова про п. Володимира від його колег: письменника, публіциста, заслуженого журналіста України Зиновія Суходуба; Голови Львівської обласної організації НСПУ, поета Олеся Дяка; письменника, журналіста Володимира Кузика.
Теплом слів письменників була огорнута й «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека».
«Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» висловлює подяку Володимиру Гануличу за пізнавальну творчу зустріч, подаровані книги; українській інтелігенції, присутній на заході, - за вагому підтримку.
Текст підготувала Наталія Звольська

Пов'язані статті

Ірина Калинець

Самійленко

Шевченківські читання

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти