ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА КОМПОЗИЦІЯ "ШЛЯХ ДО ТАРАСА"

ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА КОМПОЗИЦІЯ "ШЛЯХ ДО ТАРАСА"

За такою назвою 26 березня у читальній залі бібліотеки відбувся захід, присвячений 210-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Відкрила захід заступник директора бібліотеки Ярослава Сокольська, процитувавши слова із пісні у виконанні українського співака Василя Зінкевича, написані Юрієм Рибчинським і покладені на музику Олександром Осадчим: 

В дні перемог, і в дні поразок,

 В щасливі дні, і в дні сумні

Іду з дитинства до Тараса,

Несу думки свої земні.

Промовиця відзначила, що всі ми українці і хоч у кожного із нас своя життєва дорога, усіх нас єднав та єднає шлях до Великого Кобзаря.

З вітальним словом звернулась до присутніх Оксана Кумецька, т.в.о. директора бібліотеки. Зазначила, що особливого значення має вшанування пам'яті Тараса Шевченка, коли воно відбувається за участі молоді, відбувається у бібліотеці, що є не лише закладом із надання інформації, а й осередком культури та просвітництва.

А далі - чарівне дійство, що занурило у світ Генія та дало можливість сповна відчути Шевченків дух, як саму душу українського народу, що змалку живе у кожному із нас. Творили культурне свято студенти Техніко-економічного фахового коледжу Національного університету "Львівська політехніка" під керівництвом викладача української мови Ірини Дикої. Кожне слово, написане Тарасом Шевченком, яке звучало цього дня у залі, неповторне й актуальне досі. В час боротьби проти російського окупанта, коли наш народ ціною крові захисників і захисниць виборює свою незалежність, Шевченкові слова є втіленням духу і гідності українців, лунають закликом до дії.

Піднесена атмосфера, яка панувала у залі, майстерне й талановите виконання студентами творів Шевченка, сприяли глибокому сприйняттю, а відтак і ще глибшому осмисленню творчого надбання Тараса Шевченка усіма присутніми. Серед них бібліотекарі, освітяни, чимало молоді. Цього разу учасниками заходу стали студенти Педагогічного фахового коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка на чолі з Романою Михайлишин, викладачем, завідувачем циклової комісії педагогічно-психологічних та соціальних дисциплін, методистом навчально-методичного підрозділу. Не у минуле, а в майбутнє ідемо з Великим Кобзарем. Про це зазначила у виступі Романа Михайлишин.

Кожний захід, присвячений Великому Кобзарю, який відбувається за участі молоді, свідчить про реалізацію одного із напрямів діяльності бібліотеки - культурно-просвітницького, який покликаний формувати патріотизм та духовість, розвивати творчі здібності молодих людей та слідувати заповітам невмирущого Тараса Шевченка.

Шевченкове свято відбулось за ініціативи та організації Ярослави Сокольської, Ірини Дикої та за підтримки керівництва  бібліотеки та навчальних закладів.

Твори Шевченка звучали у виконанні:

Кара Ростислав. "Мені тринадцятий минало".

Мина Юлія, Литвин Христина, Галамай Злата, Грицин Юлія, Щебель Марата, Антонічук Вікторія. Композиція "Музей Шевченкової поезії".

Федечко Софія. "Якби зустрілися ми знов".

Чиж Ярина. "Доля".

Зибер Анастасія. "Катерина".

Стецик Анна. "Ми вкупочці колись росли".

Андрухів Вікторія. "Чи то недоля та неволя...".

Пойда Ангастасія. !І мертвим, і живим, і ненародженим...".

Мельник Ярослав. Олександр Олесь. "Європа мовчала".

Паньків Іван. Олександр Олесь. "Чари ночі".

Прозвучали пісні:

Ангеліна Ткаченко. "Ой на горі роман цвіте".

Марта Щебель. "Україна рок-н-рол".

Каріна Фік. "Думи мої...".

 

 

 

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти