«Єдина Україна»

✅Вивчай історію разом з нами!
✅✅Міністерство молоді та спорту України розпочинає Всеукраїнську акцію «Єдина
Україна».
Онлайн-проект покликаний поглибити знання з історії України, розповісти маловідомі факти
та сформувати новий погляд на вивчення історії.
✅Програма 2023 року оновлена і розрахована на 14 днів онлайн навчання.
✅✅Старт проекту 3 квітня
✅Реєструйся за формою
https://bit.ly/3Khy5co
✅Приєднуйся до нашого телеграм каналу
https://t.me/only4ukraine
Наші партнери
✅Український інститут національної пам’яті
✅Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Роковина російсько-української війни 2022-2023 рр.

24 лютого 2023 року виповнюється роковина від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, щоб зруйнувати основи нашої державності. В цей рік українські Воїни стали справжнім уособленням усього «чоловіцтва», про яке колись писав І. Франко: «… се до бою чоловіцтво зі звірством стає, се поборює воля неволю».

Лютий. Рік незламності

24 лютого 2023 р. в Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека пройшов захід, який об‘єднав засідання двох Клубів в межах проєкту «Інноваційна бібліотека» (ініціатор -Оксана Кумецька, заступниця директора )-
Клуб «Мову вчи - не мовчи» ( Ярослава Гарасима, професора фольклористики ЛНУ ім. Ів. Франка) та Клубу «Вивчаємо видатні постаті України» ( Наталії Звольської, завідувачки відділом науково-консультативної та методичної роботи).

… ЦЕ БУВ БІЙ НЕ ЗА СТАНЦІЮ КРУТИ… ЦЕ БУВ БІЙ ЗА УКРАЇНУ…

Методичні рекомендації відділу науково-консультативної та методичної роботи «Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки» (вул. Зелена, 24) до відзначення 105-ї річниці битви під Крутами (1918)
29 січня 2023 року виповниться 105 років з часу бою під Крутами, про який історик Володимир В’ятрович у статті “Крути – бій за майбутнє» висловився так:
«… це був бій не за станцію Крути. І навіть не за Київ 1918 року. Це був бій за Україну, за її майбутнє».
Володимир В’ятрович написав про значення героїчної боротьби українських вояків у цій битві:
«Героїчна боротьба українських вояків на чотири дні зупинила більшовицький наступ. І це були не звичайних чотири дні, а переломні для української історії. Українські політики використали їх для міжнародного визнання проголошеної 22 січня незалежної держави, яке сталося за результатом підписання Берестейського миру.

Клуб «Вивчаємо видатні постаті України»

ЛОНПБ: екскурсія в музей Станіслава Людкевича, присвячена 144-ій річниці від дня народження композитора (в межах проєкту «Інноваційна бібліотека»)
26 січня 2023 р. учасники клубу «Вивчаємо видатні постаті України» «Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки» відвідали Меморіальний музей-садибу Станіслава Людкевича, який є відділом музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у місті Львові.
Тепло, по-домашньому зустріли своїх гостей працівники музею.
Екскурсію провів старший науковий співробітник музею Яким Романович Горак.

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти