ЛОНПБ: екскурсія в музей Станіслава Людкевича, присвячена 144-ій річниці від дня народження композитора (в межах проєкту «Інноваційна бібліотека»)
26 січня 2023 р. учасники клубу «Вивчаємо видатні постаті України» «Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки» відвідали Меморіальний музей-садибу Станіслава Людкевича, який є відділом музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у місті Львові.
Тепло, по-домашньому зустріли своїх гостей працівники музею.
Екскурсію провів старший науковий співробітник музею Яким Романович Горак.
Оглянули експозиції двох поверхів будинку, який побудував корифей української музики ХХ ст. Станіслав Людкевич (1879-1979), щоб у ньому доглядати за своєю молодшою сестрою Оленою, чоловік якої, - інженер, диригент, композитор Дмитро Кашубинський, відійшов у вічність в 1954 р. (за ін. даними – 1956 р.). У Львові Олена та Дмитро Кашубинські жили спочатку на Знесінню (Helanki, 43), згодом у будинку по вул. Мірецького, 40. У 1962 р. Олена переїхала в новозбудований дім брата Станіслава Людкевича на тодішній вул. Військовій, 7. Проживала тут до 1973 р. Похована на Янівському цвинтарі. З 1973 р. у цьому будинку поселилася чарівна Зеновія Штундер, ангел охоронець Станіслава Людкевича, яку він називав «Цінною помічницею у музикознавчих студіях».
Саме Зеновія Штундер стала упорядником збірника музикознавчих праць Станіслава Людкевича, тираж якого майже повністю був вилучений і знищений в 1973 р. Яким Романович Горак звернув увагу гостей на цей збірник. Він експонується в музеї. Називається: С. Людкевич «Дослідження, статті, рецензії».
Під час екскурсії директор книгозбірні Андрій Цибко звернув увагу, що в музеї Станіслава Людкевича експонується чимало робіт львівського фотохудожника Володимира Ольхом’яка, музей якого знаходиться в “Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці».
Володимир Ольхом’як виконав ряд портретів Станіслава Людкевтича в його столітній ювілей. Є також дві роботи Володимира Ольхом'яка, на одній з яких Станіслав Людкевич щасливо усміхається, тримаючи на правому плечі свого котика, на іншій – імпозантно сидить за столиком на фоні природи.
Учасники клубу «Вивчаємо видатні постаті України» ЛОНПБ висловлюють подяку працівникам музею Станіслава Людкевича за тепло, яке вони дарують своїм відвідувачам, а Якиму Романовичу Гораку за дуже гарну екскурсію.