Роковина російсько-української війни 2022-2023 рр.

Роковина російсько-української війни 2022-2023 рр.

24 лютого 2023 року виповнюється роковина від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, щоб зруйнувати основи нашої державності. В цей рік українські Воїни стали справжнім уособленням усього «чоловіцтва», про яке колись писав І. Франко: «… се до бою чоловіцтво зі звірством стає, се поборює воля неволю».
З особливим болем читаються рядки віршів сучасних поетів, які стали на захист України й віддали своє життя за неї. Наприклад, Юрія Руфа (Дадака) (26.09.1980 – 01.04.2022), який народився у Бережанах, зростав у Львові. Його вірш «Коли мій день запеленає ніч», надрукований в книзі «Слово бореться: антологія патріотичної поезії» (упорядник Ігор Гургула; - Львів, 2022. – С. 4-5), вражає актуальністю. Море молодих Воїнів «готувалися життя прожити», а йдуть «зів’ялим листом… за водою // Повз сотні рідних та чужих облич».
Живі поети дають свої художні характеристики цьому звірству: «пекло впало вниз», «і гинуть діти, і земля ридає» (Юлія Манайленко); «прострелені степи» (В’ячеслав Романовський); «Війна… // Перон… Тривожний гамір…» (Ігор Гургула).
Згадаймо сьогодні й помолімося за тих Воїнів, які відійшли у вічність, не пошкодувавши свого життя, часто юного, захищаючи Україну від руйнівної, людиноненависницької росії.
Подякуймо Воїнам, які вижили, за неймовірну терпеливість, мужність, самопожертву. Нехай повертаються додому живими.
Нехай стануть пророчими слова Юрія Руфа, іменем якого перейменовано одну з львівських вулиць:
«Ми переможемо москву,…
Ми, знаю, зможем розірвати
Сталеві ланки ланцюга».
Використана література:
1. Слово бореться: антологія патріотичної поезії. – Львів, 2022. – 292 с.
2. Франко для фронту. Збірка на кожен день / Упор. і редакція О. А. Нижник. - Дрогобич, 2023. - 144 с.
Підготувала Наталя Звольська
 

Пов'язані статті

МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ !

МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ !

Освіта Львівщини у ЗМІ

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти