ПРОЄКТ «ПРОВЕДИ АКАДЕМІЧНУ ПАРУ У БІБЛІОТЕЦІ» ТА ПРОМОЦІЯ ТИЖНЯ МЕДІАГРАМОТНОСТІ : XR -ВИСТАВКА «СПРАВЖНІ ПРИЧИНИ ВІЙНИ»

25 жовтня 2023 р. в Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека в межах проєкту «Проведи академічну пару у бібліотеці» , ініційованого та започаткованого в. о. директора Оксаною Кумецькою, задля популяризації роботи бібліотеки , пройшов захід для здобувачів вищої освіти першого ( бакалаврського ) рівня спеціальності 101 Екологія кафедри екології біологічного факультету ЛНУ ім. І.Франка .
Тема - актуальна для екологів : «Посадова інструкція еколога. Професійний стандарт «Еколог». Аналіз екологічної документації підприємства», викладач - доцент кафедри екології Джура Наталія Миронівна .
Розпочався захід з презентації керівником книгозбірні Оксаною Кумецькою XR-виставки «Справжні причини війни , або як працює російська пропаганда» в межах Тижня МЕДІАГРАМОТНОСТІ . Ця виставка у форматі доданої реальності допоможе розібратися , як росія атакує в інформаційному просторі та як розвивати стійкість до ворожих впливів. XR-виставка поєднує звичний формат постерів з новітніми технологіями : 3D моделями , аудіо, відео, VR-порталами , оживаючими фотокартками.
«Інноваційна бібліотека - це динамічний та сучасний центр знань , який активно адаптується до сучасних технологій та потреб користувачів»-, зауважила керівник КЗ ЛОР ЛОНПБ .
Модеруючи захід, Оксана Кумецька надала слово заступниці директора Ярославі Сокольській , яка ознайомила присутніх з історією створення бібліотеки , її галузеву приналежність , підпорядкування , структуру, а головне - які завдання виконує бібліотека , як культурний, інформаційний та освітянський заклад . Книгозбірня була створена в грудні 1925 р. , а 1-го лютого 1926 року відбулося публічне відкриття бібліотеки , однієї з найдавніших в Україні .
Розміщується бібліотека в приміщенні - пам‘ятці архітектури 19 ст., палац у стилі класицизму .
Опісля , для майбутніх екологів було презентовано виступи завідуючих відділів, які грунтовно розповіли про свою роботу.
Наталя Звольська зацікавила історією про родину Шептицьких, Віра Медвідь заінтригувала оглядом книгосховища та нюансами пошуку потрібної книги , Надія Помфюк розкрила секрети каталогізації .
Завершив знайомство з бібліотекою Вадим Ковпак - завідуючий відділом науково-бібліографічної та інформаційної роботи. Цей відділ забезпечує максимальне «зближення» ( зі створенням подальшої ефективної взаємодії ) між інформацією, її носієм ( книга, періодичне видання) з одного боку , та читачем з іншого.
Гордістю бібліотеки є Систематична педагогічна картотека (СПК) , яка містить інформацію про публікації з різних питань педагогічної науки і практики , яку систематизовано так, що нею скористається як педагог-науковець , так і студент .
Завершували обміном вражень від інноваційного методу проходження пари у бібліотеці , студенти надали зворотній зв‘язок про отримані знання .
Щиро дякуємо Наталії Джура та студентам-екологам за живий інтерес до запропонованої комунікації .
Далі буде ...
Оксана Кумецька , керівник книгозбірні, магістр інформаційної , бібліотечної та архівної справи.

Пов'язані статті

МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ !

МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ !

Освіта Львівщини у ЗМІ

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти