Міжнародний день прав людини

Міжнародний день прав людини

10 грудня – Міжнародний день прав людини У приміщенні «Львівської обласної науково- педагогічної бібліотеки» представлено книжково-журнальну виставку: «Справедливість, рівність, повага до людської гідності» (Експонується з 30 листопада до 9 грудня в приміщенні читального залу (2 поверх))

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю  Загальної декларації прав людини  в 1948 році Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. 

Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.

Загальна декларація прав людини  спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 р. було ухвалено  Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього , в 1949 р. –  Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів , 1950 р. – Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 –  Декларацію прав дитини , в 1966 р. – пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини – Комісія ООН з прав людини та
Уповноважений з прав людини.

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти