Стрітення відзначаємо, весну-красну зустрічаємо

Стрітення відзначаємо, весну-красну зустрічаємо

Напередодні великого церковного свята Стрітення Господнього в «Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці» відкрито книжково-журнальну виставку, яка називається «Стрітення відзначаємо, весну-красну зустрічаємо».
За Євангелієм від Луки жив у Єрусалимі старець-праведник Симеон. Йому було відомо, що він не помре доти, поки не побачить Спасителя Світу. 15 лютого святкуємо День, коли Симеон зустрівся з немовлям Христом і сказав свої відомі слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, з миром».
На честь Стрітення в церквах здійснюються святкові відправи, святять воду й свічки.
Зі Стрітенням пов’язують надію на весну. З цього приводу кажуть: «Прийшла громниця – зимі половиця».
Серед матеріалів, представлених на виставці, можна побачити зображення проєкту розпису Собору св. Йосафата в Едмонтоні (Канада), яке зробив український і канадський художник-монументаліст, учень Модеста Сосенка Юліан Буцманюк у 1951-1957 рр. Робота називається «Стрітення». А також – стінопис «Стрітення» церкви Христа-Чоловіколюбця Пресвятого Серця Христового оо. Василіян м. Жовкви (1932-1939) Юліана Буцманюка. Зображення даних робіт знаходяться у Всеукраїнському освітньо-мистецькому часописі «Артклас» № 2 за 2016 рік (Любов Волошин. Митрополит Андрей Шептицький у творчих долях українських художників. Серія «Мойсей українського Духа». Том 3).
Маленький ісус, два білі голуби – прекрасний квіт, який нагадує весну.
Підготувала Наталя Звольська

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти