Діамантовий вінець

Наталя Гумницька про «діамантовий вінець» творчості Лесі Українки та ілюстрації Олесі Вітовської
16 лютого 2023 року о 14.00 в клубі «Вивчаємо видатні постаті України» (в межах проєкту «Інноваційна бібліотека») Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека (вул. Зелена, 24) відбулася зустріч з науковцем, громадським діячем, багаторічним відповідальним секретарем-референтом Наукового товариства імені Тараса Шевченка, членом Товариства «Просвіта», культурологом, вільним журналістом - Наталією Гумницькою, присвячена 152-річчю від дня народження української письменниці Лесі Українки

375 років з початку Козацької революції

У 2023 році виповнюється 375 років з початку Козацької революції та утворення української козацької держави – Війська Запорозького (Гетьманщини) (1648)
Методичні матеріали відділу науково-консультативної та методичної роботи Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека (вул. Зелена, 24
Департамент освіти і науки Львівської ОДА, з метою національної консолідації та формування історичної свідомості української молоді, збереження національної пам’яті, звернув увагу «Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки» на дану пам’ятну і ювілейну дату 2023 року, щоб книгозбірня підготувала віповідні матеріали, які б допомогли освітянам відзначити її.

Основні знаменні та пам’ятні дати 2023

КЗ ЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека»

Відділ науково-консультативної та методичної роботи

Основні знаменні та пам’ятні дати
2023 року і тематика книжково-
журнальних виставок до них

Методичний посібник

300-років від народження феноменального філософа Григорія Сковороди (1722 - 1794)

Дуже часто ми публікуємо крилаті вислови й цитати відомих іноземних мислителів тоді, коли в нас є такі знамениті велетні постаті, які вартує ближче пізнати їх і їхніми науковими досягненнями користуватися.Одним з таких геніїв є філософ Григорій Савич Сковорода, що на багато років випередив свій час і його прониклива мудрість ніколи не втрачає своєї актуальності. Ось Сковорода писав:

,,Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, яке є найбільшою вадою’’.Або: ,,Ти не можеш віднайти жодного друга, не нашукавши разом з ним і двох-трьох ворогів’’, ‘’Ні про що не турбуватись, ні за чим не турбуватись — значить, не жити, а бути мертвим, адже турбота — рух душі, а життя — се рух.’’

І можна наводити його численні крилаті вислови. Життя та біографія Григорія  Сковороди, буквально, складається з саме цікавих фактів.

Теми першого уроку в 2022-2023 навчальному році

Першого вересня - День знань. В цей день проводяться не лише урочисті заходи, а й перший урок. Класні керівники збирають свій клас для невеличкого заняття, яке має особливий повчальний чи освітній зміст.

На яку тему провести заняття?

Міністерство освіти та науки України опублікувало перелік тем для проведення першого заняття. Ці теми є рекомендаціями. Вчитель може самостійно скорегувати тему заняття, або вибрати іншу на власний розсуд. Але рекомендується, щоб тема мала не лише освітній, але й мотиваційний характер, наштовхувала дітей на додаткові пізнання чи глибокі думки. Також треба враховувати вік школяра, актуальність теми заняття, важливість обговорюваної проблеми. Тема першого уроку повинна сприяти освітньому процесу та у легкій розмовній формі донести до дітей важливу та актуальну на даний момент інформацію.

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти