Круглий стіл "Гуманітарний фронт українського державотворення: стратегія Перемоги"

Круглий стіл "Гуманітарний фронт українського державотворення: стратегія Перемоги"

18 травня 2022 року в КЗ ЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» відбувся круглий стіл «Гуманітарний фронт українського державотворення: стратегія Перемоги». Вступне слово мала депутат Львівської обласної ради Звенислава Калинець-Мамчур, яка оголосила мету зібрання: допомогти громадянам України, що погано володіють державною мовою, вивчити її. Відвести роль бібліотеці як місцю для спілкування.

Вступне слово про мету зібрання мала депутат Львівської обласної ради Звенислава Калинець-Мамчур. Обговорювалися такі питання:

1. Мовно-культурна ідентичність як спосіб духовної деокупації сучасної України (Ярослав Гарасим, професор Львівського університету кафедри фольклористики). 2. Мова як важливий фактор єдності й окремішності української нації (Наталія Колесніченко-Братунь, українська письменниця, науковець).

3. Простір української тотожності за кордоном (Ірина Ключковська, науковець, публіцист, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»).

4. Ціна протистояння влади і митців 1960 - 1970-их років у Львові (Ольга Ігнатенко, вчитель історії та правознавства ЗЗСО № 34 ім. М. Шашкевича м. Львова).

5. Український патріотичний самвидав у боротьбі за незалежність (Андрій Цибко, директор Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки).

6. Національно-культурна ідентифікація молоді (Оксана Сурмач, виконуюча обов’язки директора Педагогічного фахового коледжу ЛНУ ім. І. Франка).

7. Роль сучасної бібліотеки в популяризації українських авторів, творчих людей та створення соціо-комунікативного хабу «Переходь на українську» (Оксана Кумецька, заступник директора Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки).

У круглому столі брали участь Мирослава Чорна, психолог, методист ліцею № 8 Львівської міської ради, Ірина Сіткова, вчитель української мови та літератури з Бахмута та матері, що переїхали тимчасово до Львова, діти яких відвідують Львівську обласну науково-педагогічну бібліотеку.  

Приєднався Назар Подольчак, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту, Інституту адміністрування та післядипломної освіти, Національного університету «Львівська політехніка», керівник БІЦ «Тех стартап скул» Національного університету «Львівська політехніка».

Депутат обласної ради Дзвенислава Калинець-Мамчур наголосила, що Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека на сьогоднішній день виконує функцію освітнього, культурного, інформаційного центру, розвиває духовний  світ людей. Українська письменниця Наталія Колесніченко-Братунь підкреслила, що в час війни вкрай важлива психологія, діалог між людьми.

Психолог Мирослава Чорна зазначила, що в бібліотеці добре створювати мовний майданчик, різні клуби, де   можна спілкуватися про моду, кухню, спорт, хітові фільми, комп’ютерні ігри  українською мовою, що дасть можливість краще її вивчити. Добре мати гурток анімації, де можна створювати мультфільми разом з дітьми. Важлива арттерапія з допомогою танців, малювання.

Йшла мова також про мотиваційні, психологічні книги, які зараз популярні.

Виконуюча обов’язки директора Педагогічного фахового коледжу ЛНУ ім. Франка розповіла про інсталяцію казок, що дуже захоплює дітей.

Заступник директора бібліотеки Оксана Кумецька підняла питання про мотивацію дітей. Вчитель української мови та літератури  Ірина Сіткова – про зняття психологічної травми.

Назар Подольчак розповів про Музей науки та інновацій у Львові, який на сьогоднішній день є доречним, адже наука й освіта завжди актуальні. На його думку, «освіта – це та сила, яка допомагає нам перемагати у всьому, а особливо в тій ситуації, в якій зараз перебуває наша країна».

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти