«Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» провела День відкритих дверей.

«Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» провела День відкритих дверей.

30 вересня у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки відбувся захід (день відкритих дверей), що проходить з року в рік з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.

Відвідувачами бібліотеки в цей день були вчителі, студенти львівських навчальних закладів. Зокрема, студенти Львівського державного училища культури та мистецтв, які ознайомилися з роботою відділів бібліотеки, переглянули цікаві презентації.

Директор бібліотеки, Ярослава Сокольська, дала інтерв'ю про заплановані заходи, яке згодом прозвучало на хвилях львівського обласного радіо.

Бібліотека - це не просто книгозбірня, а відкритий кожному безмежний інформаційний світ, храм духовності.  Про це свідчить оформлення приміщення бібліотеки.  По дорозі до читального залу не можна оминути написи зі словами визначних особистостей про книги та читання, зокрема: "Читання  - це один із витоків мислення й розумового розвитку" (В. Сухомлинський). 

Офіційні заходи розпочалися близько 11 години дня.

До майбутніх бібліотекарів, студентів уилища культури та мистецтв звернулася директор  Я. Сокольська. Вона звернула увагу на суспільну значимість бібліотек, які стали однією з важливих складових частин інформаційної структури суспільства. Наголосила, що бібліотеки бережуть книги, в яких слова живуть вічно, а про бібліотеки кажуть, що це місце, де мертві  живуть і німі розмовляють.

Такий напис є на фасаді наукової бібліотеки національного університету "Львівська політехніка" латинською: "Hic mortui vivunt et muti loquuntur".

Цьогорічне відзначення дня бібліотек проходить під гаслом української бібліотечної асоціації: "Бібліотек@ - діалог, культура, мир!"

Також студенти переглянули презентації, які представила методист  Наталія Звольська: «П’ять найбільших бібліотек світу» та «Електронна бібліотека художніх творів».

alt

З інноваційними процесами, реалізованими у бібліотеці, ознайомила присутніх завідувач відділу  Віра Медвідь.  Вона продемонструвала розділи на сторінці бібліотеки в мережі інтернет, показала як можна скористатися розміщеною там інформацією.

Також представила електронний каталог, який є ефективним інструментом пошуку інформації.

Родзинкою ж цього дня став візит до бібліотеки відомих науковців: Галини Михайлівної Сагач, доктора педагогічних наук, доктора наук з риторики, почесного професора Острозької академії,  професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академіка Академії наук вищої школи України, засновниці Школи українського красномовства  та Григорія Петровича Васяновича, директора Львівського науково-практичного центру інституту професійно-технічної освіти НАПНУкраїни, доктора педагогічних наук, професора, дослідника проблем гуманізації, гуманітаризації та філософії освіти, науковця і педагога.

alt

Творча зустріч із ними відбулася у приміщенні техніко-економічного коледжу НУ "Львівська політехніка" у рамках співпраці між ЛОНПБ та коледжем.

Відзначення Дня бібліотек у ЛОНПБ засвідчило про те, що бібліотеки є дороговказом на шляху інформаційного простору, джерелом мудрості та культурним осередком суспільства.

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти