«…якби совіти були день-два довше…» : лист о. Климентія за 1941 рік
Буча, Гостомель, Маріуполь і т. д. … - це черговий результат московського господарювання у 2022 році. Так вони господарювали й у 1941 році у Львові та Львівській області.
Читаючи лист о. Климентія Шептицького за 7 липня 1941 р. зі Львова до сім’ї Станіслава Шептицького, Ганни, Єлизавети (дочок Леона та Ядвіги Шептицьких), які перебували в Корчині (Польща), дістаємо свідчення нелюдських вчинків совітів у 1941 році, які стосуються Львова та Львівської області. Ось уривки з даного листа:
«… якби совіти були день-два довше в нас господарювали – були б нас всіх у пень вибили, вистріляли…».
28 березня 2022 року виповнюється 430 років від дня народження відомого чеського педагога Яна Амоса Коменського. Його праці вражають своєю актуальністю.
Наприклад, «Лабіринт світу і рай серця». В главі 27, яка називається «Слава знаменитих в світі» йдеться про людей, що хотіли потрапити у Всесуд (Censuram vulgi). Для цього їм потрібно було розповісти про всі свої незвичайні, добрі чи погані справи, які заслуговують на безсмертя.
І ось прийшов один кандидат з ганебною сміливістю. Його неймовірно описав Коменський:
«Камертон Різдва»
«Камертон Різдва – вечірня зірка, тиха коляда, світ казки, дитинства, нотка мінору, ностальгії» (Андрій Содомора. Бесіди п(р)одумки. – Львів, 2018. – С. 121).
Уривки з листів В’ячеслава Чорновола до сестри Валентини, дружини Атени Пашко, батьків
Про Михайлину Коцюбинську:
«Дуже шкодую, що не можу відповісти тим гарним людям, що до мене обізвалися. Особливо Михайлині, яку глибоко шаную. Вона належить до нечисленних «людей для душі», з якими будь-які стосунки, навіть звичайна розмова, залишають почуття тихої радості…
Скажи, що я страшенно радий її дружбі з Атеною. Якщо вони так собі одна одну сподобали (бо розхвалюють у листах), то я можу дерти носа також. Значить, умію в людях розбиратися (хоч і після гірких помилок) і знаходити кращих з-поміж кращих (от!)» [7 – 17.10.1973; Озерний].