Франко для фронту

24 лютого 2023 року виповнюється рік з часу, коли російські війська розпочали жорстоку війну проти України.

Уривки з книг

alt«…якби совіти були день-два довше…» : лист о. Климентія за 1941 рік

Буча, Гостомель, Маріуполь і т. д. … - це черговий результат московського господарювання у 2022 році. Так вони господарювали й у 1941 році у Львові та Львівській області.

Читаючи лист о. Климентія Шептицького за 7 липня 1941 р. зі Львова до сім’ї Станіслава Шептицького, Ганни, Єлизавети (дочок Леона та Ядвіги Шептицьких), які перебували в Корчині (Польща), дістаємо свідчення нелюдських вчинків совітів у 1941 році, які стосуються Львова та Львівської області. Ось уривки з даного листа:

«… якби совіти були день-два довше в нас господарювали – були б нас всіх у пень вибили, вистріляли…».

 

 

"... прийшов один, чаючий безсмертя..." (Ян Амос Коменський)

alt28 березня 2022 року виповнюється 430 років від дня народження відомого чеського педагога Яна Амоса Коменського. Його праці вражають своєю актуальністю.

Наприклад, «Лабіринт світу і рай серця». В главі 27, яка називається «Слава знаменитих в світі» йдеться про людей, що хотіли потрапити у Всесуд (Censuram vulgi). Для цього їм потрібно було розповісти про всі свої незвичайні, добрі чи погані справи, які заслуговують на безсмертя.

І ось прийшов один кандидат з ганебною сміливістю. Його неймовірно описав Коменський:

 

 

 

Цікаві уривки з книг

alt«Камертон Різдва»

«Камертон Різдва – вечірня зірка, тиха коляда, світ казки, дитинства, нотка мінору, ностальгії» (Андрій Содомора. Бесіди п(р)одумки. – Львів, 2018. – С. 121).

 

 

 

 

Цікаві уривки з книг

altУривки з листів В’ячеслава Чорновола до сестри Валентини, дружини Атени Пашко, батьків

Про Михайлину Коцюбинську:

«Дуже шкодую, що не можу відповісти тим гарним людям, що до мене обізвалися. Особливо Михайлині, яку глибоко шаную. Вона належить до нечисленних «людей для душі», з якими будь-які стосунки, навіть звичайна розмова, залишають почуття тихої радості…

Скажи, що я страшенно радий її дружбі з Атеною. Якщо вони так собі одна одну сподобали (бо розхвалюють у листах), то я можу дерти носа також. Значить, умію в людях розбиратися (хоч і після гірких помилок) і знаходити кращих з-поміж кращих (от!)» [7 – 17.10.1973; Озерний].

 

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти