Featured

З НАШИХ ПОЛИЦЬ

Продовжуємо знайомити читачів із книгами, які відображають історію становлення Української держави та її Героїв. Сьогодні ми підібрали на наших книжкових полицях книги про цікавий період в українській історії - Козаччину.
ДМИТРО ЯВОРНИЦЬКИЙ. «ІСТОРІЯ ЗАПОРІЗЬКИХ КОЗАКІВ»
Ця тритомна збірка, що побачила світ у 1990 році, - переклад українською мовою легендарної «Історії Запорізьких козаків» Дмитра Яворницького. Вважається однією з найбільш фундаментальних праць з історії козаччини. Нагадаємо, в радянські часи роботи Яворницького замовчувались, і їх публікація відновилась лишень коли радянська доба добігала кінця.
Три частини дослідження були опубліковані відповідно у 1892, 1895 і 1897 роках. Працюючи над своєю трилогією протягом багатьох років, Дмитро Яворницький використав численні джерела та праці інших вчених, таких як В. Антонович, М. Маркевич, О. Рігельман, Г. Міллер, С. Соловйов, П. Куліш, М. Максимович, М. Костомаров та багато інших.
Видання щедро ілюстроване – його приємно взяти до рук і навіть просто погортати.
«ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА. НАРИСИ У ДВОХ ТОМАХ».
Видання побачило світ у Києво-Могилянській академії (упорядник Смолій В.А.) у 2006 році. Через сто років після появи ґрунтовних праць з історії української козаччини Дмитра Яворницького та Михайла Грушевського вже сучасні українські історики на основі новознайдених документів і матеріалів створили узагальнений образ українського козацтва.
Це велике, розкішне, багато ілюстроване видання.
ВІТАЛІЙ ЩЕРБАК. «УКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦТВО: формування соціального стану. Друга половина XV — середина XVII ст.»
Видання побачило світ у Києві в 2000 році. Віталій Щербак - український історик, доктор історичних наук, професор. Спеціалізується на дослідженнях історії ранньомодерного українського суспільства та історії українського козацтва. Автор понад 350 наукових праць.
У представленій монографії досліджує формування українського козацтва як соціального стану. Видання призначене для науковців, викладачів і студентів вузів, усіх, хто цікавиться історичним минулим України.
ЛЕОНІД КОСЕНКО: «КОЗАКИ: ЛИЦАРСЬКИЙ ОРДЕН УКРАЇНИ, ФАКТИ, МІФИ. КОМЕНТАРІ»
Книга побачила світ у Харкові 2009 року. У ній наведено своєрідний порівняльний аналіз, де запорозьке козацтво розглянуто у паралелі з різними вільними військовими спільнотами: вікінгами, із сучасниками запорожців – флібустьєрами Карибського моря. Проводячи аналітичну роботу, автор розглядає феномен запорозького козацтва у політичному, економічному, військовому, геополітичному плані.
Один з читачів написав до книги коментар: «Л. Косенко створив одну з найкращих за останній час книгу про козаків. Рекомендую її для тих, хто бажає познайомитись зі славною епохою козацтва і для тих хто хоче поглибити свої знання».
Запрошуємо ознайомитися!
Далі буде.
Прес- служба КЗ ЛОР ЛОНПБ

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти