Книгу Остапа Гончара "Прорив душі".  ЧИТАЙ! РОЗВИВАЙСЯ! ТВОРИ!

Книгу Остапа Гончара "Прорив душі". ЧИТАЙ! РОЗВИВАЙСЯ! ТВОРИ!

 Повідомляти про нові книги, які надійшли до бібліотеки, завжди приємно. А особливо, коли це подарунки наших користувачів, авторів цих книг.

 Сьогодні мова йтиме про книгу Остапа Гончара, який не лише давній наш користувач, а ще й колишній педагог (понад 50 років пропрацював учителем фізики, методистом, опублікував  чимало навчальних посібників для учнів 6-11 класів загальноосвітніх шкіл.

 Пропонуємо ознайомитись:

 Остап Гончар. Порив душі: Поезія. Переклади. Радіоп'єси. Живописні та графічні роботи. – Львів: Тріада плюс, 2019. – 208 с.

У книзі кілька розділів, які містять вірші та радіоп'єси самого автора, а також його переклади творів Усі твори цієї книги духовні, ідейні за змістом, наповнені любов'ю до України. Ось уривок із вірша «Львівські вулиці» (такі є назви вулиць у Львові):

«Є вулиця Вузька, є вулиця Широка,

Похила і Крута. Є Довга і Коротка,

Є вулиці Скісна, Стрімка, Скельна, Стикова,

Низинна і Низька, Замкнена і Замкова».

Надзвичайно мелодійно здійснені Остапом Гончарем переклади творів білоруських, російських, чеських поетів. Ось як складено переклад вірша «В’язень» Михайла Лермонтова:

                                      «Відчиніть мою темницю,

                                      Дайте сонячного дня!

                                      Чорноооку чарівницю,

                                      Чорногривого коня.

Варто зазначити, що Остап Гончар наділений не одним тільки письменницьким талантом. Він ще і художник, має у своєму доробку мистецькі твори (графіка, живопис). Каталоги робіт О.Гончара , а саме «Світ графіки і живопису» вже є у фондах нашої бібліотеки.

Народився майстер слова і пензля на Тернопільщині, у 1937 році. Отримав педагогічну освіту, закінчивши спочатку Бережанське педагогічне училище, а потім фізичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка.

Запрошуємо ближче ознайомитися із творчим письменницьким доробком  Остапа Гончара, відвідати бібліотеку, погортати видання, насолодитися красивою і неповторною українською мовою, збагатитися духовно!

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти