Featured

Наші новинки

Книги про бісерне шиття – самобутнє мистецтво українців
Уже невдовзі – 16 травня у День вишиванки – наперекір подіям війни Україна одягнеться у вишиванки – ще один символ нескореності української нації. А в переддень цього свята варто завітати до нашої бібліотеки та ознайомитися з новинками – книгами Олени Федорчук «Традиція бісерного оздоблення народної ноші українців» та «Українські народні прикраси з бісеру», які побачили світ у видавництві «Свічадо».
Погортати ці видання – це як мінімум отримати чимале естетичне задоволення, адже перше, що впадає в вічі, - книги гарно оформлені. Автор досліджень Олена Федорчук – кандидат мистецтвознавства, старша наукова співробітниця відділу народного мистецтва Інституту народознавства НАН України – проілюструвала свою працю численними світлинами – і давніми, і сучасними. На цих світлинах українці у самобутніх вишиванках, фрагменти бісерної вишивки та прикрас із бісеру з різних куточків України.
Бісер, який ще називали штучними перлами, – у нас став відомий в часи Київської Русі, а саме бісерне мистецтво розквітло у 18-19 ст. Це самобутнє явище української культури через брак ґрунтовних розвідок досі мало вивчене, малознане у світі та. на жаль, і в самій Україні. Дослідниця певним чином заповнює цю прогалину...
Цікаво, що матеріали до своїх праць авторка збирала під час численних експедицій та відряджень до сіл західних областей України – вивчала Північну Буковину, Західне Поділля, Покуття та Гуцульщину. Також працювала з пам’ятками у десятках музеїв України та за кордоном, і навіть у приватних збірках.
Тому знайдіть час і завітайте в бібліотеку - подаруйте собі спілкування з нашою унікальною історією і просто хвильку естетичної насолоди.
На ілюстраціях з книг: Парубок у святковому вбранні (капелюх, прикрашений герданами).
1887 р., с.Іспас Вижницького р-ну Чернівецької обл.
О.Кульчицька. Акварельний малюнок "Село Команче біля Сянока" на Лемківщині
Прес-служба КЗ ЛОР ЛОНПБ

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти