ДО ПРОБЛЕМИ ДЕРУСИФІКАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ

ДО ПРОБЛЕМИ ДЕРУСИФІКАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ

Сьогодні, у час збройної агресії російської федерації проти України, особливо гостро постало питання щодо дерусифікації документних ресурсів (бібліотечних фондів) українських бібліотек. Причини не потребують пояснення, оскільки велике значення для розвитку української культури, мови та ідентичності української нації мають саме документні ресурси, які формують інформаційну безпеку та протистоять загрозам ворожих інформаційних впливів на користувачів бібліотек зокрема та українських громадян загалом.

Процес дерусифікації документних ресурсів непростий, потребує "Зваженого і розумного підходу" за словами українського письменника і перекладача Максима Стріхи.

Бібліотека подає статтю "Документні ресурси бібліотек України: проблеми дерусифікації" (автори: Яворська Т.М., Ребренюк А.Л.), опублікованому у науковому журналі "Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія", засновником і видавцем якого є Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв.

Стаття опублікована у журналі за 2023 рік, № 2. Ознайомлення із статтею за покликанням: https://nakkkim.edu.ua/images/vidannya/Bibliotekoznavstvo_2_2023.pdf

Текст: Ярослава Сокольська, заступник директора.

 

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти