Featured

УКРАЇНЦІ НЕЗЛАМНІ ! ДУХ УКРАЇНЦІВ - НЕПЕРЕБОРНИЙ ! ОДНЕ БАЖАННЯ НА ВСІХ - ПЕРЕМОГА !

Як би нас не залякували вороги - ми вистоїмо і Переможемо !
В кінці травня Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека в межах Меморандуму про співпрацю з ГО " Всесвіт з Україною" ( керівник - Світлана Мерзлова) , долучилась до Міжнародного проєкту" Дитячі долоньки за мир " і разом з учнями та ученицями Музичної школи ім. Соломії Крушельницької провели національно - патріотичний захід - на білому полотні зафіксували свої долоньки за мир!
А вже 2 червня , до Дня захисту дітей, був встановлений та зафіксований Світовий рекорд !
Featured

Презентація книги Яна Андрушевського "З краю сліз і краси" в ЛОНПБ

06 червня 2024 року до Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека (клуб "Вивчаємо видатні постаті України; вул. Зелена, 24) завітали:
Ольга Малецька - заступник декана Гуманітарного факультету "Українського католицького університету", координатор проєкту "Gente Ruthenus, natione Polonus. Спадщина Яна Андрушевського зі Смоліна", одна з редакторів книги Яна Андрушевського "З краю сліз і краси";
Данило Ільницький - літературознавець, доцент кафедри філології УКУ, автор передмови до книги Яна Андрушевського "З краю сліз і краси";
Андрій Павлишин - історик, журналіст, викладач УКУ, перекладач з польської мови книги Яна Андрушевського "З краю сліз і краси".
Гості презентували книгу доктора медицини, письменника, теософа українсько-польського пограниччя Яна Андрушевського (1866-1930), яка називається "З краю сліз і краси".
Featured

НОВА АУДІОКОМПОЗИЦІЯ ПРОЄКТУ "З ПЕРШИХ УСТ: ПИСЬМЕННИКИ І ПОЕТИ ЛЬВІВЩИНИ"

У рамках реалізації мультимедійного проєкту пропонуємо ознайомитись з аудіокомпозицією за твором "Основний закон" а авторському виконанні відомої львівської поетеси Юлії Курташ-Карп. Поезія, що звучить із уст автора, викликає неповторні відчуття.

Перегляд аудіокомпозиції за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=tg6bOZ5giQI 

Featured

ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА КОМПОЗИЦІЯ "ШЛЯХ ДО ТАРАСА"

За такою назвою 26 березня у читальній залі бібліотеки відбувся захід, присвячений 210-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Відкрила захід заступник директора бібліотеки Ярослава Сокольська, процитувавши слова із пісні у виконанні українського співака Василя Зінкевича, написані Юрієм Рибчинським і покладені на музику Олександром Осадчим: 

В дні перемог, і в дні поразок,

 В щасливі дні, і в дні сумні

Іду з дитинства до Тараса,

Несу думки свої земні.

Промовиця відзначила, що всі ми українці і хоч у кожного із нас своя життєва дорога, усіх нас єднав та єднає шлях до Великого Кобзаря.

З вітальним словом звернулась до присутніх Оксана Кумецька, т.в.о. директора бібліотеки. Зазначила, що особливого значення має вшанування пам'яті Тараса Шевченка, коли воно відбувається за участі молоді, відбувається у бібліотеці, що є не лише закладом із надання інформації, а й осередком культури та просвітництва.

А далі - чарівне дійство, що занурило у світ Генія та дало можливість сповна відчути Шевченків дух, як саму душу українського народу, що змалку живе у кожному із нас. Творили культурне свято студенти Техніко-економічного фахового коледжу Національного університету "Львівська політехніка" під керівництвом викладача української мови Ірини Дикої. Кожне слово, написане Тарасом Шевченком, яке звучало цього дня у залі, неповторне й актуальне досі. В час боротьби проти російського окупанта, коли наш народ ціною крові захисників і захисниць виборює свою незалежність, Шевченкові слова є втіленням духу і гідності українців, лунають закликом до дії.

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти